Aktualności

09/06 2022
Damowa dieta- pobierz i sprawdź

Damowa dieta- pobierz i sprawdź

Cześć!  Tak jak obiecałam - przygotowałam dla Ciebie kolejna DARMOWĄ DIETĘ. Cztery dni darmowej diety pozwoli Ci zaznajomić się z porcjami, które są odpowiednie w diecie podczas redukcji lub utrzymania masy ciała. Według głosowania na INSTAGRAMIE KLINIKA DIET wybraliście kaloryczność 1800.

Więcej
18/11 2021
Jak zrobić oszczędne zakupy spożywcze?

Jak zrobić oszczędne zakupy spożywcze?

Niektórzy, kupując np. olej na 10-procentowej przecenie, twierdzą, że w ten sposób sporo zaoszczędzili, inni natomiast widzą, że oszczędność w takiej sytuacji jest tylko pozorna. Każdy z nas rozumie oszczędzanie na swój własny sposób. Pojawia się tylko pytanie, czy aby na pewno każdy tok rozumowania jest prawidłowy?

Więcej
14/03 2021
Fleksitarianizm – co to takiego?

Fleksitarianizm – co to takiego?

Chcesz ograniczyć spożycie mięsa, ale nie chcesz zupełnie z niego zrezygnować? Nie jesteś jeszcze gotowy/a zostać wegetarianinem albo jeszcze gorzej, weganinem? Może idealnym rozwiązaniem okaże się fleksitarianizm.

Więcej
10/02 2021
Dieta dla par

Dieta dla par

Dieta dla Par

Może zbliżające się święto zakochanych będzie dobrym pretekstem do rozpoczęcia diety dla par? Zabłyśnij, pokaż swoją pomysłowość, ale przede wszystkim okaż miłość drugiej osobie i wykup dietę dla dwojga. Dzięki takiemu wyjątkowemu planowi żywieniowemu dla dwojga troszczysz się nie tylko o siebie, ale także o tę drugą osobę.

Więcej
21/11 2020
Darmowa dieta do pobrania 1800 kcal

Darmowa dieta do pobrania 1800 kcal

Cześć. Skoro czytasz teraz te słowa, które do Ciebie kieruje to znak, że chcesz coś zmienić w swoim odżywianiu. Zgadłam? Jeśli czujesz, że pora na zmianę i chcesz wdrożyć zdrowe nawyki do twojej codziennej kuchni to jesteś w dobrym miejscu.Przygotowałam dla Ciebie darmową dietę do pobrania.

Więcej
05/05 2020
Jak przestać jeść słodycze w 5 krokach?

Jak przestać jeść słodycze w 5 krokach?

 Co zrobić,aby przestać jeść słodycze ?

Cukry proste potrafią uzależnić w większym stopniu niż nam się wydaje. Ciastko do kawy, batonik w przerwie w pracy, czekolada przed treningiem, kilka łyżeczek cukru wsypane do herbaty - to niby niewinne nawyki, ale każdy dietetyk niemal natychmiast wskaże, że słodycze to główny błąd w jadłospisie. Aby zachować szczupłą sylwetkę nie zawsze trzeba przechodzić na rygorystyczną dietę, czasami wystarczy ograniczyć tłuszcze, cukry i konserwanty. Jak zatem przestać jeść słodycze?

Więcej
04/03 2020
Co jeść aby się rozgrzać?

Co jeść aby się rozgrzać?

Co jeść aby się rozgrzać ?

Mimo iż, zima w tym roku jest łagodna to i tak wiele osób jest miłośnikami ciepła i tylko szuka w pobliżu gorącego kaloryfera aby się rozgrzać. A czy wiecie, że to jedzenie w głównej mierze wpływa na procesy termoregulacyjne, które zachodzą w Naszym organizmie? Przykładowo, produkty mleczne jedzone w zimie wychładzają Nasz organizm, a w lato przyjemnie jest zjeść zimne, domowe lody na patyku. No dobrze, a co tak właściwie mamy jeść, aby podczas chłodniejszych okresów nie było Nam wiecznie zimno?

Więcej
30/12 2019
Jakie badania wykonać przed wizytą u dietetyka?

Jakie badania wykonać przed wizytą u dietetyka?

Wielu pacjentów przed pierwszą wizytą w naszej poradni zastanawia się jakie badanie warto wykonać, aby pokazywały rzeczywisty stan zdrowia. Dietetycy kliniczni na studiach uczą się jak analizować badania i potem wdrażać odpowiednią procedurę leczenia dietą, pomagają również, jeżeli problemy okażą się poważniejsze doradzić do jakiego specjalisty powinniśmy się udać. Tym postem zapowiadamy serię artykułów na stronie, które będą opisywać konkretne badania i ich znaczenie żywieniowe. Zapraszamy do czytania.

Więcej
11/11 2019
Kiszonki

Kiszonki

„Jedz kiszonki, są bardzo zdrowe...” to zdanie często słyszymy od Naszych bliskich, i … prawidłowo. W produktach kiszonych drzemie prawdziwa siła. Powstają ona przy pomocy bakterii fermentujących, które trawią cukry zawarte w produktach spożywczych, zamieniając je w kwas mlekowy. Są one bardzo popularnym produktem w kuchni polskiej, wykorzystywanym w wielu daniach: bigos, zupa ogórkowa, pierogi….

Więcej
18/02 2019
I co z tą kolacją? Jeść czy nie jeść - oto jest pytanie

I co z tą kolacją? Jeść czy nie jeść - oto jest pytanie

Temat kolacji spożywanej podczas zdrowej diety poruszany był nie raz. Ale czy na pewno wiesz, jaki posiłek wybrać i o jakiej porze bezpiecznie go przyjąć? A może jesteś totalnym przeciwnikiem jedzenia pod wieczór lub zaliczasz się do grupy ludzi, którzy w pędzie i natłoku codziennych obowiązków zapominają jeść i...

Więcej
20/09 2018
Metamorfoza Justyny

Metamorfoza Justyny

 
Początki były naprawdę ciężkie. Zdrowe jedzenie kojarzyło mi się z monotonią i z mało smacznymi potrawami, jednak Pani Marta nauczyła mnie dobrych nawyków żywieniowych. Dzięki temu zrozumiałam, że dieta nie wiąże się z głodówką ani z rezygnowaniem ze wszystkich przyjemności. Wszystko należy robić z głową. 
Więcej
10/08 2018
Metamorfoza Mateusza

Metamorfoza Mateusza

Kiedy wskazówka na mojej wadze wskazała 140 kilo, a moje codzienne samopoczucie i nastrój były fatalne, postanowiłem zawalczyć o siebie i swoje zdrowie. Wiedziałem, że muszęcoś zmienić ale sam sobie nie potrafiłem pomóc...

Więcej
09/08 2018
Metamorfoza Adama

Metamorfoza Adama

Od zawsze byłem aktywny i uprawiałem sport. Od najmłodszych lat grałem w piłkę nożną, lubiłem ruch i aktywny sposób życia. Na studiach zapisałem się na zajęcia z kalisteniki, uprawiałem crossfit, brałem udział w runmageddonach i innych wydarzeniach sportowych.

Więcej

Bezglutenowe pyszności dla osób z celiakią.


Odchudzanie w siedzącym trybie życia.


Dieta na poprawę humoru